מה זה בדיוק זיפות, ויריעות איטום?

זיפות גגות עם זפת חם או יריעות איטום זה אחד הדברים הכי חשובים שאנחנו צריכים לשים על גג ביתנו, הם החומרים שגורמים לגשם ולמשקעים אחרים, מלהיכנס לבית שלנו ולפגוע בנו.

נזילת מים בתקרה או בקירות עלולה להביא לרטיבות שמביאה לעובש. עובש בבית מביא מחלות והוא לא נעים.

נזילת מים עלולה בנוסף לגרום לקצרים בחשמל ולנזק גדול לרכוש.

כל בניין, וכל בית שהגג שלו הוא מתחת לכיפת השמיים, ויש סיכוי שהוא ירטב, הוא יעבור זיפות וישימו עליו יריעות איטום בשביל זה. התהליך הוא לא פשוט כלל וכלל, ומצריך בעל מקצוע שיודע כל צעד וצעד שצריך לעשות. בנוסף, את החומרים של הזיפות צריכים לעלות על גג הבית או הבניין, שזה אחד הדברים המסוכנים בתהליך זה, מכיוון שכל אותם חומרים הם כבדים מאוד, ויכולים לגרום לפציעה חמורה או גרוע יותר לאנשים שאינם מוכנים למשקל או לעבודה.

מה זה בדיוק זיפות, ויריעות איטום?

זיפות זה הדבר הראשון שעושים לפני כל עבודת איטום, וכמובן לפני הנחת יריעות איטום. תהליך הזיפות גגות בתים הוא שם התהליך שבו מורחים זפת על גג הבניין או הבית, ובכך מכינים את השטח. לפני הכל צריכים לנקות כל זכר לאבק במקום בו נעשית העבודה, יותר מזה צריך לשים לב שהאנשים משתמשים בכלים נקיים, וזאת על מנת לבצע את העבודה הטובה ביותר, ועם פחות טעויות. היריעות איטום מגיעים אחרי תהליך הזיפות, והם הכלים הכבדים של איטום הגג ממים. היריעות נעשות על ידי חומר מיוחד וכבד שלא נותן למים לחדור דרכו. אם קרה שמים כן חדרו לתוך הבית דרך הגג, זה במצבים שבהם עברו כמה שנים שפגעו בבידוד אובמצבים בהם המים מצאו אזור בו היריעות לא הונחו בצורה הנכונה.

בסוף תהליך זיפות הגג מבצעים בדיקת אטימות כדי לוודא שהתהליך בוצע נכון ואין חדירת מים.

בדיקת הצפה אחרי איטום גג

איך תהליך כמו זיפות הגג עוזר לנו כדיירים?

ובכן, החורף בארץ הוא לא מהקשים ביותר אך, אין זה אומר שאנחנו לא צריכים להכין את עצמנו לנורא מכל. בשביל להכין את עצמנו אנחנו צריכים חברת זיפות שיכולה לתת לנו מענה לבעיה זאת. הנה דוגמא לחברה שעושה יריעות איטום ברמה גבוהה, וכמו כן עושה זיפות והכנה לעבודה. בשביל לבדוק את איכות העבודה, אנחנו פשוט לא נראה דליפות בכלל, ונעבור את החורף בקלות בלי לחשוב על הנושא. מה שאנחנו צריכים לדעת לפני שאנו מזמינים קבלן איטום בשביל זיפות או הנחת יריעות איטום, זה הדברים הבאים.

  1. האם הוא לוקח את הזמן לנקות את הגג, שעליו הוא הולך לעבוד?
  2. האם החומרים שלו לזיפות הם איכותיים?
  3. האם הוא יהיה מוכן להסביר ולהראות מה הוא עשה.)במידה וזה אפשרי)
  4. כמה שנות ניסיון יש לו בביצוע עבודות איטום
  5. כמה שנות אחריות הוא מוכן לתת על העבודה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *